Деревину для фортифікацій будуть купувати через Prozorro Market

1 хв читати

Закупівля деревини для будівництва фортифікаційних споруд буде відбуватися через електронний каталог Prozorro Market. Таким чином військові отримають можливість купувати необхідні матеріали швидко та зручно, повідомляє Мінекономіки.

Державна установа «Професійні закупівлі», яка адмініструє Prozorro Market у частині товарів широкого вжитку, вже підготувала інструмент для проведення закупівель. Зокрема, було додано понад 180 специфікацій для закупівлі круглих лісоматеріалів, без яких неможливо побудувати фортифікаційні укріплення.

З огляду на активне будівництво укріплень, деревина військовим потрібна оперативно, саме тому було прийнято рішення закуповувати її через Prozorro Market. Лише 9 днів у середньому триває процедура в е-каталозі. У той же час при відкритих торгах замовник має витратити втричі більше часу.

«Щоб військові могли швидше закуповувати необхідну для будівництва фортифікаційних споруд деревину, ми додали ці позиції в електронний каталог. До того ж закупівлі через Prozorro Market дозволяють не лише заощадити час, а й фінансові ресурси. Практика доводить, що при купівлі через е-каталог ціна в середньому є нижчою до 20%, ніж під час проведення окремих тендерів», – зазначила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.

Завдяки Prozorro Market військові частини зможуть отримувати найкращі ціни та економити кошти, купуючи деревину напряму у виробника – ДП «Ліси України». 63 філії цього державного підприємства вже кваліфіковано до е-каталогу.

«За кілька днів команда Професійних закупівель адаптувала електронний каталог під потреби ВЦА. Ми у рази збільшили асортимент деревини, кваліфікували постачальників – зробили все можливе, аби закупівлі можна було здійснити зручно та оперативно. Prozorro Market користується великою популярністю для закриття потреб оборони. Окрім деревини, там купують дрони, паливо, офісне устаткування тощо. Наша головна мета в тилу – забезпечити військо усім необхідним та надати військовим можливість максимально просто та оперативно закривати всі свої потреби», – розповів Дмитро Соловей, заступник директора Професійних закупівель з питань розвитку.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua