Документи виконавчого провадження – відтепер у Е-кабінеті в ЄСІТС

1 хв читати

15.05.2024 розпочато електронну інформаційну взаємодію Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) із Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою (ЄСІТС) в межах сервісу з направлення документів виконавчого провадження особам, у яких наявний електронний кабінет в ЄСІТС.

Відтепер отримувати документи виконавчого провадження (постанови, акти тощо) можна безпосередньо в своєму електронному кабінеті в ЄСІТС.

Нормами Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що особа, до електронного кабінету в ЄСІТС якої будуть доставлені документи виконавчого провадження, вважатиметься такою, що належним чином повідомлена про прийняття виконавцем відповідної постанови.

НАІС доопрацьовано функціонал АСВП та реалізовано:

– можливість здійснення перевірки наявності електронного кабінету особи шляхом автоматичного направлення запиту до ЄСІТС в момент відкриття виконавчого провадження;

– сервіс з направлення документів виконавчого провадження до електронних кабінетів ЄСІТС з використанням засобів Системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта»;

– моніторинг стану доставки документів як у межах конкретного виконавчого провадження, так і по всіх виконавчих провадженнях, що перебувають на обліку державного та приватного виконавця;

– можливість друку довідки про наявність у особи електронного кабінету, а також довідки про доставку документу до електронного кабінету в ЄСІТС.

Дані доопрацювання дозволять оптимізувати процедуру ведення виконавчого провадження в частині направлення документів виконавчого провадження, в першу чергу сторонам виконавчого провадження.

Актуальність розробки такого сервісу обумовлена необхідністю здійснення гарантованої доставки в складних умовах, в тому числі в умовах воєнного стану. Окрім цього, реалізація даного функціоналу забезпечить зручність як виконавцям, так і сторонам виконавчого провадження, економію часу та уникнення витрат на пересилання документів засобами поштового зв`язку.

Без автора