ЕКА підтримало український несировинний експорт майже на 10 млрд грн за десять місяців
/ 21 Листопада 2025 10:45
1 хв читати
Експортно-кредитне агентство України повідомляє, що за січень–жовтень 2025 року забезпечило страхову підтримку несировинного експорту на 9,94 млрд грн. Загальний обсяг застрахованих кредитних договорів становив 1,31 млрд грн, а бізнес отримав 79 кредитів та підтримку 99 експортних контрактів.
За словами заступника Міністра економіки Андрія Телюпи, обсяг підтриманого експорту зріс більш ніж у півтора раза порівняно з минулим роком, що свідчить про посилення довіри бізнесу до інструментів ЕКА та активне використання страхування для зниження ризиків і виходу на нові ринки.
Найбільша частка підтриманого експорту припала на Львівщину (2,66 млрд грн), Хмельниччину (1,36 млрд грн) та Тернопільщину (1,16 млрд грн). Українська продукція постачалась у понад 30 країн світу, серед яких лідерами стали Польща, Австрія, Литва, Німеччина та Нідерланди.
У товарній структурі найбільше підтримано експорт меблів та виробів для дому, продукції переробки овочів і фруктів, пластмас, полімерів, паперу й картону, а також товарів легкої промисловості та гумових виробів.
Діяльність ЕКА є ключовим інструментом державної політики «Зроблено в Україні», спрямованої на розвиток національного виробництва, стимулювання несировинного експорту та залучення інвестицій у реальний сектор.