Мінекономіки разом з європейськими партнерами запустили грантову програму на 480 тисяч євро для малого та середнього бізнесу

3 хв читати

Міністерство економіки України разом з ЄС та Урядом Німеччини дали старт новій грантовій програмі на 480 тисяч євро, в рамках якої 12 малих та середніх підприємств зможуть отримати фінансування до 40 тисяч євро на розвиток власного експорту та інновацій та консультаційну підтримку від експертів. Претендувати на отримання грантів можуть українські бізнеси, які створюють продукти або послуги з фокусом на експорт або інновації.

 «Я рада бачити, як наша країна і бізнес розкривають свій потенціал. Завдяки таким проектам українські компанії отримують шанс розвиватися і зростати, що є надзвичайно важливим. Зовнішнє фінансування – чи то грантове, чи кредитне –  дозволяє пришвидшити розвиток бізнесу в кілька разів. Ми повинні навчитися використовувати зовнішні ресурси для розвитку, а для цього важливо бути зрозумілими для іноземного ринку, мати фінансову звітність і відповідати вимогам законодавства», – наголосила заступник Міністра економіки України Надія Бігун.

Взяти участь у грантовій програмі можуть малі та середні українські бізнеси, які працюють у секторах переробної промисловості (харчова, легка промисловість, машинобудування, будівництво, виготовлення меблів тощо), креативної індустрії (мода, дизайн тощо), а також інших галузей з експортним та інноваційним потенціалом.

«Із початком повномасштабного російського вторгнення програма EU4Business надала майже 8 мільйонів євро для підтримки МСП в Україні, бо ми розуміємо, що в ці важкі часи компанії як ніколи потребують підтримки у зростанні та впровадженні інновацій. Цією грантовою програмою ми хочемо допомогти українським бізнесам подолати наслідки війни, забезпечити доступ до фінансування, допомогти із пошуком нових ринків та покращити бізнес-середовище України», – зазначив керівник відділу державного фінансування, підтримки бізнесу та соціальної політики Представництва ЄС в Україні Генрік Вітфельдт.

Передбачається, що в межах проекту 12 відібраних учасників отримають грант у розмірі до 40 000 євро кожен, а також групові та індивідуальні консультації від експертів, нетворкінг-сесії та інші активності, які допоможуть виявити та усунути процеси, що «блокують» бізнес на шляху до експорту та інноваційного розвитку. Подати заявку для участі в грантовій програмі можна до 23:59 25 червня 2024 року на сайті проекту.

Довідково

Грантова програма для малого та середнього бізнесу на 480 тисяч євро є частиною програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП». Вона спільно фінансується Європейським Союзом та Урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Без автора