Мінветеранів спростило обмін даними з Пенсійним фондом України для прискорення надання адмінпослуг ветеранам та їхнім родинам

2 хв читати

Відтепер дані будуть ходити за людьми, а не навпаки.  За підтримки міжнародних партнерів фахівці Мінветеранів модернізувало програмне забезпечення для спрощення обміну інформацією між Єдиним державним реєстром ветеранів війни (ЄДРВВ) та Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування, утримачем якого є Пенсійний фонд України.

Що це дає? 

Отримати послугу можна буде без подачі копій паперових документів: достатньо показати е-Посвідчення ветерана війни у Дії або його фізичний варіант. Тобто особа просто подає заяву у письмовій або електронній формі до Пенсійного фонду України, уповноважені особи якого надсилають запит до Мінветеранів, щоб отримати відповідь в автоматичному режимі.

Це дозволить мінімізувати витрати часу на прийом документів у відповідних установах, які надають адміністративні послуг для ветеранів війни, членів їхніх сімей та родин загиблих Захисників та Захисниць, а також прискорить надання таких послуг.

“Обмін даними між інформаційними системами Мінветеранів та державними органами, зокрема, Пенсійним фондом України, дозволяє мати доступ до актуальної та точної інформації про ветеранів війни. Це допоможе уникнути дублювання або розбіжностей у даних, що може призвести до помилок під час надання послуг. Автоматичний обмін даними скорочує час, необхідний для обробки запитів, а значить, ветерани й ветеранки можуть отримувати необхідні послуги швидше, без необхідності відвідування кількох установ. Крім того, буде забезпечено кращий захист особистої інформації ветеранів та їхніх родин”, – розповів в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні непохитно підтримує уряд у створенні електронних інструментів  для ветеранів, аби полегшити для них взаємодію із державою, сказав Заступник Постійного представника UNDP в Україні Христофорос Політіс.

«Підтримка ветеранів — один із ключових пріоритетів для UNDP. Цифрові послуги, ініціативи з реабілітації та реінтеграції ветеранів — ми прагнемо підтримати уряд у  створенні екосистеми інструментів, які покликані обстоювати права ветеранів і допомагати їм отримувати необхідні послуги від держави, — сказав він. — Пишаємося бути частиною розробки ще одного рішення — із налагодження обміну даними між інформаційними системами, що прискорить надання важливих послуг ветеранам».

Обмін даними між захищеними інформаційними системами забезпечує вищий захист особистої інформації ветеранів. І дозволяє створювати єдині профілі ветеранів з інформацією про їхні потреби та статус.

Це допомагає різним службам координувати свої дії та надавати персоналізоване обслуговування. Ветерани можуть отримувати послуги, не виходячи з дому, використовуючи онлайн-платформи. Це особливо важливо для людей із інвалідністю, для тих, хто проживає у віддалених районах. Зібрані дані можуть бути використані для аналітики та планування подальших дій, визначення потреб ветеранів, членів їхніх сімей та покращення якості послуг.

Важливо, у разі відсутності особи в ЄДРВВ, у наданні послуги не буде відмовлено, її буде надано за поточною процедурою

Реалізація проєкту стала можливою за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансування Швеції.

Довідково 

Впровадження сервісу обміну даними з Пенсійним фондом України передбачається в межах виконання постанови КМУ від 27 грудня 2023 року № 1395 “Про реалізацію експериментального проекту з удосконалення порядку взяття на облік ветеранів війни і надання їм пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу”.

Єдиний державний реєстр ветеранів війни є централізованим офіційним джерелом верифікації інформації про наявність статусу ветерана війни, особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Без автора