На шляху до ЄС: у Києві відбулася перша робоча зустріч щодо розробки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС

post-img

2 хв читати

У Києві відбулася стартова зустріч керівництва Мінфіну та Держмитслужби з менеджментом Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM) та представниками Команди підтримки реформ Мінфіну щодо розробки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС. Розробка документа спрямована на виконання вимог до України як країни-кандидатки на вступ до ЄС.

«Український вибір – це якнайшвидша євроінтеграція, тому ми посилюємо підготовчі процеси до вступу в ЄС у сфері митниці. Ця робота надважлива і непроста. Адже необхідно, з одного боку, дотримуватись європейських процедур, а з іншого – врахувати у новому Митному кодексі України реалії українського життя й потреби вітчизняного бізнесу. Водночас ми маємо забезпечити безперебійність роботи митниці: не можна допустити зупинку товарообігу чи руху через кордони ні на мить. Основна робота за Мінфіном і Держмитслужбою: налагодження ефективності усіх процесів, впровадження, тестування і, як результат, отримання позитивного висновку Єврокомісії», – зазначив заступник Міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук і висловив вдячність європейським партнерам за постійну підтримку та готовність долучитись до створення нового митного законодавства України.

Також Юрій Драганчук повідомив, що наказом Мінфіну* для організації підготовки проекту нового Митного кодексу України, зокрема, створено експертні команди, до складу яких увійшли представники Мінфіну, Держмитслужби та експерти проектів, фінансованих ЄС: Команди підтримки реформ Мінфіну та Держмитслужби, а також Програми ЄС з підтримки управління державними фінансами (EU4PFM).

Перед командами поставлено завдання підготувати на основі Митного кодексу ЄС базовий проект нового Митного кодексу України для його подальшого обговорення із залученням ширшого кола експертів, представників громадськості та бізнесу.

«Одним із ключових завдань сучасної митниці є сприяння міжнародній торгівлі. Наближення до європейських практик спрощення митних формальностей і скорочення часу оформлення товарів сприятиме інтенсифікації експортно-імпортних операцій на українському кордоні. Це основні напрями, над якими ми будемо працювати під час розробки положень нового Митного кодексу. Тому ми розраховуємо на підтримку європейських партнерів», – розповів в.о. Голови Держмитслужби Сергій Звягінцев.

«Ми будемо підтримувати написання нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС експертами, які працюватимуть в експертних командах за напрямками, разом із експертами Команди підтримки реформ. Сподіваюся, до кінця року в нас, як результат, буде документ такої якості, який ми зможемо показати громадськості», – повідомив ключовий міжнародний експерт EU4PFM з питань митниці Вітяніс Алішаускас.

«Якщо ми дивимося в горизонт Україна у Євросоюзі-2030, у нас є коридор для розробки нового Митного кодексу України із запасом часу до шести місяців. У 2027 році мінімум рік мають застосовуватись у повному обсязі європейські митні правила на національному рівні. Тобто, починаючи з 2027 року, мають набрати чинності всі підзаконні акти. Прийняття цих актів – це 2026-й рік, бо ми розуміємо, який це обсяг нормативного регулювання. Щоб написати підзаконні акти у 2026-му, у 2025-му – має бути прийнятий новий Митний кодекс», – зазначив директор Департаменту митної політики Міністерства фінансів України Олександр Москаленко, якого призначено координатором від Мінфіну.

Координатором від Держмитслужби призначено заступника голови Держмитслужби Владислава Суворова.

Довідкоко

*Наказ Міністерства фінансів України від 29.02.2024 № 100 «Про організацію роботи над підготовкою проекту нового Митного кодексу України».

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua