НААУ просить адвокатів, які стикалися із порушенням гарантій їхньої діяльності з боку медіа та окремих журналістів, надати інформацію про такі факти

post-img

1 хв читати

Відкрите звернення Комітету Національної асоціації адвокатів України з питань інформаційної політики та взаємодії із засобами масової інформації до адвокатів.

Звернення опубліковано на сайті НААУ.

Здійснюючи захист або представництво клієнта у гучних справах, українські адвокати привертають додаткову увагу медіа і до своєї особи.

При цьому журналісти, висвітлюючи обставини такої справи та роботу у ній адвоката, на жаль, не завжди дотримуються професійних стандартів: балансу думок, достовірності, відокремлення фактів від коментарів, точності та повноти.

Досить поширеними є випадки, коли інформація про діяльність захисника подається упереджено, з використанням неправдивих, неперевірених чи неточних даних, без з’ясування точки зору адвоката, який згадується у матеріалі. Чи не нормою сьогодні стало емоційне забарвлення та спотворення роботи із надання правничої допомоги, яка передбачена Конституцією України та процесуальними кодексами.

При цьому прямо порушуються гарантії адвокатської діяльності. Через нехтування презумпцією невинуватості, коли обвинувачених ще до вироку називають злочинцями, а адвокатів – захисниками злочинців, адвокатів фактично ототожнюють з клієнтами, що прямо забороняється Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Через це у громадськості формується негативне ставлення як до конкретного захисника (що впливає на ділову репутацію особи), так і до інституту адвокатури в цілому.

Захист адвокатів від зовнішнього інформаційного впливу є одним із завдань Комітету НААУ з питань інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ.

Тому Комітет просить адвокатів, які стикалися із порушенням гарантій їхньої діяльності з боку медіа та окремих журналістів, надати інформацію про такі факти на пошту o.shevchuk@mail.unba.org.ua або заповнити відповідну гугл-форму.

Оскільки йдеться також про нехтування стандартами журналістики та нормами Закону України «Про медіа», зібрані відомості про конкретні факти будуть направлені державному регулятору у сфері медіа для пошуку останнім шляхів урегулювання цього проблемного питання.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua