Прийнято за основу зміни щодо контролю промислового забруднення

1 хв читати

Верховною Радою України прийнято за основу законопроект № 11355 про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення.

Впровадження інтегрованого довкіллєвого дозволу має посприяти забезпеченню захисту навколишнього природного середовища та конституційних прав на безпечне для життя і здоров’я довкілля.

Передбачено визначення основних вимог до інтегрованого довкіллєвого дозволу, перелік видів діяльності, які вимагають його отримання, процедуру видачі, підстави відмови у видачі, підстави та порядок відкликання інтегрованого довкіллєвого дозволу, вимоги щодо обов’язкового застосування найкращих доступних технологій та методів управління, моніторингу викидів і контролю дотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу.

Також передбачено впровадження інтегрованих підходів у питаннях дозвільної діяльності та контролю промислового забруднення на основі застосування найкращих доступних технологій та методів управління згідно з Директивою 2010/75/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 24.11.2010 про промислові викиди (інтегроване запобігання і контроль забруднень).

Очікується, що реалізація Закону сприятиме покращенню стану навколишнього природного середовища, забезпеченню екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua