Розмір аліментів можна змінити

3 хв читати

Якщо для повноцінного фінансового забезпечення дитини сума визначених аліментів є недостатньою, батьки можуть самостійно домовитися про збільшення щомісячних грошових виплат та оформити відповідний договір у нотаріуса.

Якщо згоди не вдалося досягти, даний спір можна вирішити через суд – один із батьків може подати позов до суду про стягнення аліментів. У позовній заяві мають бути вказані обставини, що обґрунтовують необхідність стягнення аліментів, а також пропозиції щодо їх розміру та доказова база, а саме:

  • докази зміни матеріального стану (довідки про доходи батьків, кредитні договори, будь-які інші документи, які можуть підтвердити зміну матеріального становища, його погіршення або покращення);
  • докази погіршення або покращення здоров’я (медичні довідки, висновки лікарів, історії хвороб, рекомендації лікарів щодо необхідності лікування);
  • докази, що підтверджують зміну сімейного стану (наприклад, народження дітей у платника аліментів, додаткові витрати на утримання своїх непрацездатних батьків).
Існують також підстави для зменшення розміру аліментних виплат. Це можливо, якщо платник доведе у суді, що його кошти витрачаються не за призначенням. Це може підтвердити Звіт органу опіки та піклування, адже за заявою платника аліментів (крім тих, хто має заборгованість) орган опіки та піклування може здійснювати позапланові інспекційні відвідування одержувача аліментів, але не частіше одного разу на три місяці.

За інформацією ЦМУ МЮ

Без автора