Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 2024-2027 років

2 хв читати

Україна та Європейський Союз підписали Угоду загальним обсягом 27 млрд євро на 2024 – 2027 роки у межах Інструменту Ukraine Facility.

Підписантами від України виступили Міністр фінансів Сергій Марченко та Голова Національного банку Андрій Пишний.

Перший транш обсягом 1,9 млрд євро Україна отримає вже найближчим часом, у червні. Зазначені кошти є безумовним фінансуванням (Pre – financing). Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України.

Нагадаємо, що у березні-квітні 2024 року до Державного бюджету вже надійшло два транші в рамках перехідного фінансування обсягом 6 млрд євро відповідно до інструменту Ukraine Facility. 14 травня Рада Європейського Союзу з економічних та фінансових питань схвалила План України у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки.

В межах Плану України Міністерство фінансів відповідальне за три напрями: управління державними фінансами, боротьбу з відмиванням грошей і фінансові ринки. А також є співвиконавцем у розділах управління державними активами, людський капітал, бізнес-середовище, децентралізація та регіональна політика, транспорт, агропродовольчий сектор, управління критично важливими матеріалами.

Частина індикаторів визначених у Плані узгоджується з іншими програмами підтримки донорів, зокрема програма МВФ EFF, Позика на політику розвитку (DPL) Світового банку, а також євроінтеграційні завдання.

Без автора