Уряд схвалив особливі умови для отримання грантів виробниками невійськових дронів

post-img

1 хв читати

Кабінет Міністрів України розширив можливості отримання грантів підприємствами, що виробляють невійськові дрони або їх частини. Відповідні зміни внесено 22.03.2024 до Порядку надання грантів на створення або розвиток переробних підприємств.

Відтепер такі підприємства зможуть отримувати грант від держави у розмірі 80% вартості поданого проєкту.

Умови діють для підприємств, розташованих в будь-якій контрольованій частині країни. Окрім того, рішення передбачає, що грантові кошти виробниками безпілотників можуть використовуватися для поповнення оборотного капіталу.

Очікується, що нововведення стимулюватиме розвиток вітчизняних підприємств, які виробляють мирні дрони та їх складові, сприятиме розширенню виробництва. Так, грантові кошти  виробники дронів зможуть спрямувати на придбання, доставку та монтаж обладнання, а за кошти власного внеску – придбати сировину, матеріали, комплектуючі та покрити поточні потреби.

Рішення також  дозволить створити нові робочі місця на відповідних виробництвах. Адже за умовами грантової програми на переробку, отримувач, залежно від суми гранту,  повинен створити відповідну кількість робочих місць (наприклад, в разі отримання 8 млн грн – до 25 місць).

Потреба в невійськових дронах в Україні постійно збільшується, а сфера застосування цих високотехнологічних приладів – розширюється. Зокрема такі дрони можуть використовуватися для доставлення різноманітних вантажів (зокрема пошти, чи інструментів на будівництві), контролю за судноплавством, пошуку туристів, що заблукали, та доставлення їм належної допомоги. Такі дрони мають попит у професіоналів художнього фото, допомагають фермерам стежити за отарами,  геологам – відшукувати корисні копалини, а зоологам – спостерігати за поведінкою диких тварин.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua