Уряд спрямує 1,5 млрд грн на житло для переселенців та облаштування модульних містечок

post-img

1 хв читати

Уряд України виділив 1,5 млрд грн на покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб, ремонт тимчасового житла та створення нових можливостей для розміщення людей у різних регіонах країни.

Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

За її словами, 1 млрд грн буде спрямовано на ремонт та переобладнання місць тимчасового проживання для переселенців. При цьому щонайменше 20% відремонтованих приміщень мають бути адаптовані для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення, щоб забезпечити доступність та комфортні умови проживання.

Ще 500 млн грн уряд передбачив на придбання житлових будинків у сільській місцевості. Механізм купівлі такого житла планують затвердити протягом місяця після того, як відповідна постанова набуде чинності.

Крім того, кошти субвенції можна буде використовувати для закупівлі будівельних матеріалів і модульних будинків, які необхідні для створення модульних містечок у прифронтових регіонах.

Уряд також визначив механізм фінансування для різних регіонів. Прифронтові області отримають субвенцію у розмірі 100% за рахунок державного бюджету. Для інших регіонів передбачене співфінансування: 90% коштів надаватиме держава, ще 10% мають забезпечити місцеві бюджети.

Очікується, що ці рішення дозволять швидше створити додаткове житло для переселенців та покращити умови проживання людей, які були змушені залишити свої домівки через війну.