Уряд та Світовий банк розпочали роботу над Стратегією забезпечення українців доступним житлом

post-img

1 хв читати

Кабінет Міністрів України та Світовий банк розпочали роботу над створенням дорожньої карти щодо створення Програми забезпечення українців доступним житлом. Про це йшлося під час онлайн-зустрічі Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економіки України Юлії Свириденко з командою Світового банку під керівництвом Регіонального директора СБ у справах країн Східної Європи Арупа Банерджі. З українського боку були присутні заступники Міністра економіки України Володимир Кузьо і Надія Бігун, а також Голова правління ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» Євген Мецгер.

«Внаслідок війни росії проти України декілька мільйонів наших громадян втратили житло, ще більше громадян покинули власні домівки через загрозу для їхнього життя. Тому ми маємо створити дієву програму забезпечення таких людей доступним житлом. Щобільше, ця програма має стати драйвером, як для зростання будівельної галузі, так і для економічного відновлення української економіки.

Разом з колегами зі Світового банку розпочали роботу над Стратегією забезпечення українців доступним житлом. Ми обговорили потенційні моделі її реалізації, можливість залучення ресурсів комерційних банків, модернізацію програми єОселя та створення дієвих механізмів страхування житлового фонду від воєнних ризиків. Ми вдячні команді Світового банку за надані рекомендації, фахову експертизу та технічну підтримку реалізації цього проекту», – повідомила про результати зустрічі Юлія Свириденко.

Ще однією темою для розмови стало обговорення можливостей створення спеціального фонду, який буде фінансувати відповідну програму і залучення до його наповнення Світового банку та інших фінансових донорів.

Під час зустрічі сторони домовились розширити коло учасників обговорення, залучивши до нього представників Національного банку України, Міністерства фінансів України, Міністерства інфраструктури України та інших зацікавлених учасників.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua