Уряд ухвалив рішення, яке запускає програму Мінветеранів із забезпечення ветеранів та їхніх родин безоплатною психологічною допомогою

post-img

2 хв читати

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації.

Дане рішення, зокрема, дає старт програмі Мінветеранів щодо забезпечення українських ветеранів та членів їхніх сімей безкоштовною психологічною допомогою у громадах.

Наразі відбувається наповнення Реєстру постачальників послуг з психологічної реабілітації. До нього можуть бути включені спеціалізовані заклади будь-якої форми власності, в тому числі й фізичні особи-підприємці, які надають такі послуги. Своєю чергою Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг – у 2024 році на це передбачено 160 млн грн.

Крім того, затверджений Порядок використання коштів дозволяє здійснювати заходи із професійної адаптації ветеранів війни, членів їх сімей, надавити послуги у центрах соціально-психологічної реабілітації населення, що належать до сфери управління Мінветеранів. А також здійснювати підготовку та участь національних збірних команд України у міжнародних спортивних змаганнях та розвитку спорту ветеранів війни.

Нагадаємо, Мінветеранів розроблено трирівневу систему організації та надання психологічних послуг, яка дозволить забезпечити швидкий доступ ветеранів та їхніх рідних до кваліфікованої психологічної допомоги.

Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей (https://veteranpsycho-help.mva.gov.ua/login). Покрокову інструкцію як це зробити через “Кабінет надавача”  – дивіться тут.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua