В Ірані після загибелі Алі Хаменеї назвали нового верховного лідера

post-img

2 хв читати

В Ірані після загибелі верховного лідера Алі Хаменеї наступником став син — Моджтаба Хаменеї. Про це повідомило опозиційне іранське медіа Iran International.

За інформацією журналістів, відповідне рішення ухвалила Асамблея експертів — орган, який згідно з конституцією Ісламської Республіки обирає верховного лідера країни. При цьому джерела стверджують, що на членів асамблеї міг чинитися тиск з боку Корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Силова структура, ймовірно, наполягала на швидкому визначенні наступника, щоб уникнути політичної нестабільності в країні.

Офіційного підтвердження цієї інформації від іранської влади станом на зараз немає.

Моджтаба Хаменеї — один із синів покійного лідера та впливовий шиїтський духовний діяч. Протягом багатьох років його вважали однією з ключових фігур неформальної політики Ірану, зокрема через тісні контакти з керівництвом КВІР.

Він навчався у престижній тегеранській школі «Алаві», де традиційно здобувають освіту діти представників іранської політичної еліти. Формальну релігійну освіту майбутній священнослужитель почав у 30 років у семінарії міста Кум — одному з головних центрів шиїтського богослов’я.

Дружина Моджтаби — донька впливового іранського політика Голам-Алі Хаддад-Аделя. Їхній шлюб відбувся ще до того, як він розпочав духовну кар’єру.

Про зростання його політичного впливу заговорили ще в середині 2000-х років. Після президентських виборів 2004 року один із кандидатів — Мехді Каррубі — публічно звинуватив Моджтабу Хаменеї у прихованій підтримці Махмуда Ахмадінежада.

З 2010-х років його називали одним із найвпливовіших людей в Ісламській Республіці, попри відсутність офіційних державних посад. Водночас можливе призначення Моджтаби верховним лідером неодноразово викликало дискусії, адже передача влади від батька до сина може сприйматися як формування політичної династії у країні з формально республіканською формою правління.

Нагадаємо, 28 лютого президент США Дональд Трамп виступив із заявою про початок масштабної військової операції проти Ірану. Тим часом у ЦАХАЛ повідомили про ліквідацію 40 ключових іранських військових командирів та керівників так званої «іранської осі терору».

author-img

Черкасець Маріанна

Журналіст видання Femida.ua