В Україні хочуть запровадити нові правила для сталих інвестицій: Мінекономіки презентувало законопроєкт

post-img

2 хв читати

Міністерство економіки та довкілля України представило проєкт Закону «Про таксономію сталих видів економічної діяльності та сталі інвестиції». Документ має запровадити єдині правила оцінки інвестиційних проєктів за критеріями екологічної сталості та наблизити українське законодавство до стандартів Європейського Союзу.

Презентація законопроєкту відбулася 17 липня за участю представників бізнесу, профільних асоціацій, фінансового сектору, експертів та громадськості.

Що передбачає законопроєкт

Документ запроваджує єдину систему класифікації видів економічної діяльності відповідно до критеріїв екологічної сталості.

Очікується, що це дозволить державі, банкам, інвесторам та бізнесу використовувати однакові підходи до оцінки інвестиційних проєктів, а також зробить фінансовий ринок більш прозорим.

Окремою метою законопроєкту є боротьба з так званим «грінвошінгом» — випадками, коли компанії без достатніх підстав позиціонують свою діяльність як екологічно безпечну або сталу.

Для чого це потрібно

У Міністерстві економіки наголошують, що післявоєнне відновлення України потребуватиме значних інвестицій у розвиток енергетики, промисловості, транспорту та інфраструктури.

За словами заступника міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Олександра Краснолуцького, уже зараз необхідно створити систему оцінки інвестиційних проєктів, сумісну з європейськими стандартами.

«Це створить зрозумілі правила для інвесторів і допоможе залучати фінансування на проєкти сталого розвитку», — зазначив він.

Хто працював над документом

Законопроєкт підготували Міністерство економіки та довкілля України спільно з Міністерством фінансів, Національним банком України, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Офісом зеленого переходу та міжнародними партнерами.

У відомстві очікують, що ухвалення закону сприятиме залученню сталих інвестицій для відбудови України та прискорить інтеграцію країни до внутрішнього ринку Європейського Союзу.

author-img

Черкасець Маріанна

Журналіст видання Femida.ua