В якій валюті стягується майнова шкода у випадку заволодіння коштами в іноземній валюті? Постанова ВС

1 хв читати

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду у постанові від 9 травня 2024 року у справі № 759/4769/14 зробив висновок: майнова шкода, завдана потерпілому в результаті заволодіння його коштами в іноземній валюті, стягується у відповідній іноземній валюті, а не в її гривневому еквіваленті на час вчинення злочину.

Представник потерпілих у касаційній скарзі стверджував, що цивільні позови потерпілих у справі були вирішені місцевим судом з порушенням норм цивільного права, оскільки стягненню на їхню користь із засудженого підлягали грошові кошти в іноземній валюті, а не їх еквівалент у гривнях на час вчинення злочинів.

ККС ВС вважає обґрунтованими такі доводи касаційної скарги. Наведена в ухвалі апеляційного суду позиція про те, що у кримінальному провадженні підлягає відшкодуванню шкода, заподіяна кримінальним правопорушенням на час його вчинення, в гривневому еквіваленті, не ґрунтується на матеріалах провадження, положеннях цивільного процесуального законодавства та суперечить вимогам ст. 128 КПК України. Оскільки засуджений заволодів коштами потерпілих у доларах США, то ця сума має бути їм відшкодована саме у вказаній іноземній валюті, а не в її гривневому еквіваленті на час вчинення злочинів, інакше буде порушено принципи законності та справедливості в кримінальному провадженні, а вартість майна в гривневому еквіваленті на час вчинення злочину впливає лише на кваліфікацію дій засудженого залежно від розміру завданої шкоди.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua