В парламенті розробляють зміни у законодавство про ТОВ

1 хв читати

У Комітеті ВР з питань економічного розвитку триває робота над вдосконаленням законодавства про товариства з обмеженою відповідальністю.

“Перші інвестори у Apple та Facebook отримували свої акції відповідно до узгодженої вартості компанії (тобто вартості її активів та капіталізації бізнесу), а не до розміру їх статутного капіталу чи номінальної вартості акцій, — зауважив секретар Комітету Ярослав Рущишин. — В Україні ж вартість активів, наприклад, вартість прав інтелектуальної власності створеного ТОВ, може суттєво відрізнятися від формального розміру статутного капіталу. Чи справедливо, що розмір частки, яку отримує інвестор залежить від формального розміру статутного капіталу та чи стимулює це зовнішнього й внутрішнього інвестора вкладати свої кошти в розвиток підприємств?”

Тому планується вдосконалити положення Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», а саме — дати можливість залучати інвестиції (у формі додаткових вкладів) у капітал без дотримання пропорційності розміру додаткових вкладів у капітал до процентного розміру частки в капіталі.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua