Верховний Суд ухвалив остаточне рішення у справі про стягнення з пов’язаних осіб “Платинум Банку” 1,477 млрд грн

post-img

1 хв читати

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду ухвалив остаточне рішення у справі про стягнення з пов’язаних осіб “Платинум Банку” 1,477 млрд грн.

Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Зазначається, що відповідне рішення суд ухвалив 18 березня 2024 року. Це рішення суду є остаточним та не підлягає оскарженню.

Своє рішення Верховний суд ухвалив, розглядаючи рішення Північного апеляційного господарського суду, який визнав правомірними вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до колишніх топменеджерів збанкрутілого “Платинум Банку”. Відповідне рішення апеляційний суд ухвалив у червні 2023 року.

Як зазначають у ФГВФО, після початку процедури виведення “Платинум Банку” з ринку було встановлено факти виведення з нього активів до визнання банку неплатоспроможним.

У серпні 2020 року Фонд подав позов до Господарського суду міста Києва з метою відшкодування збитків, завданих “Платинум Банку” та його кредиторам у розмірі 1 477 708 016,17 грн.

Зазначається, що рішення суду стосується стягнення коштів з 10 колишніх членів правління та спостережної ради “Платинум Банку”. Серед яких, зокрема, Катерина Рожкова (колишня в.о. голови правління “Платинум Банку”, зараз – перша заступниця голови НБУ), Костянтин Смольський (колишній голова правління “Платинум Банку”), Григорій Гуртовий (колишній голова спостережної ради), інші особи.

Фонд гарантування вкладів вказує, що незалежний форензик-аудит встановив низку фактів виведення активів з банку до визнання його неплатоспроможним.

Кошти, які мають бути стягнені за позовом, підуть на розрахунки з кредиторами банку, а також з державою за позиками, що були надані у 2014-2016 роках для виплат гарантованої суми вкладникам. Рішення суду передбачає солідарне стягнення збитків.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua