Власна справа: 3,5 млрд грн інвестує держава через мікрогранти в розвиток малого бізнесу

post-img

1 хв читати

462 українці визнані переможцями третьої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» та отримають від держави 111 млн гривень на започаткування або розширення свого бізнесу. Загалом від старту програми її переможцями стали понад 14 600 українців, в бізнес яких держава інвестує 3,5 млрд грн. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

«Від початку дії грантової програми “Власна справа” маємо вже 14 600 грантоотримувачів, які під час реалізації своїх бізнес-проектів створять понад 30 тисяч робочих місць в усіх регіонах країни. Через мікрогранти держава інвестує в розвиток підприємництва загалом вже 3,5 млрд грн. Це тисячі компаній, які виготовляють продукцію, надають послуги і сплачують податки до бюджету. Понад 1 млрд грн отримувачі грантів вже повернули державі у вигляді сплачених податків та зборів”, – зазначила Юлія Свириденко.

Серед отримувачів мікрогрантів третьої хвилі 51% жінок, 39% чоловіків та 10% – юридичні особи. Понад 70% з них мають вищу освіту. Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (62 особи), Київської області (40 осіб), Сумської області (35 осіб), Рівненської області (29 осіб) та міста Києва (49 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці третьої хвилі, є:

оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 167 осіб;
тимчасове розміщування й організація харчування – 79 осіб;
переробна промисловість – 56 осіб.
Нагадаємо, за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми єРобота здійснюється через портал Дія.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua