Високий суд Лондона відмовився розглядати позови щодо літаків, які застрягли в Україні

2 хв читати

Високий суд Лондона відмовився розглядати позови власників та лізингодавців літаків, які застрягли в Україні через війну, до страхових компаній. Він вирішив, що ці справи мають розглядатися в українській юрисдикції, йдеться в ухвалі за позовом Aercap Ireland до страхової компанії “Універсальна” та перестраховиків-нерезидентів, – передає LIGA.

Позивачі звернулися до англійського суду, мотивувавши це ризиком відключень електроенергії в Україні, що нібито впливає на роботу судів та юристів. Крім того, вони пояснювали, що частина відповідачів є нерезидентами, зареєстрованими в Англії чи Ірландії, а отже, не мають істотного зв’язку з Україною.

Проте суддя Ендрю Геншоу у своєму рішенні ухвалив, що відповідачі мають вагомі причини наполягати на розгляді справ в Україні. Серед них – важливість законодавства України для розгляду спірних питань, перебування в Україні доказів і свідків, ризик дублювання судових процесів, нижчі судові витрати для відповідачів.

“Відповідачі мають кращі аргументи на користь положення про виключну юрисдикцію в договорах перестрахування”, – вирішив суддя.

Польоти цивільної авіації в Україні призупинені з 24 лютого 2022 року через повномасштабне російське вторгнення. Деякі українські авіакомпанії перед вторгненням встигли вивезти літаки й повернути їх орендодавцям, але частина бортів досі залишаються в аеропортах і не можуть покинути територію України через закритий повітряний простір.

Лише одиниці з них вдалося евакуювати, як, наприклад, зробила авіакомпанія Skyline Express у грудні 2023 року.

Без автора