Визначено правила реєстрації нових патентних повірених

post-img

1 хв читати

Запрацювали нові правила реєстрації осіб, які мають намір стати патентними повіреними, та здійснення ними своєї діяльності.
Відповідним наказом Міністерства економіки України, який набув чинності 11 березня 2024 року, затверджено:

  • Положення про патентних повірених – визначає, хто такі патентні повірені, як вони діють, їхні права та обов’язки;
  • Положення про Атестаційну та Апеляційну комісію – документи регулюють розгляд заяв та скарг під час процедури атестації патентних повірених;
  • Положення про Державний реєстр патентних повірених – визначає процедуру актуалізації інформації щодо усіх зареєстрованих патентних повірених в Україні та можливість отримання безоплатного доступу до неї в електронній формі.

Після затвердження складу Атестаційної комісії УКРНОІВІ, що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності, нарешті буде відновлено розгляд заяв громадян, які висловили намір набути право на зайняття діяльністю патентних повірених, та здійснено їх атестацію.

Очікується, що із атестацією нових патентних повірених збільшиться кількість атестованих в Україні професіоналів в сфері інтелектуальної власності, які надають послуги в цій сфері та зможуть представляти інтереси національних інноваторів та іноземних інвесторів.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua