Замість підвищеня цін на пальне: влада може наповнити бюджет з ігорного бізнесу й ринку нелегальних сигарет, — Южаніна

post-img

1 хв читати

Напівтаємне рішення уряду про підвищення акцизів на пальне є неприпустимим, оскільки воно призведе до кумулятивного негативного ефекту для економіки та рівня життя людей.

Про це, як пише Прямий, на брифінгу заявила народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна.

“Інфляційні процеси обов`язково почнуться. І ми вже бачимо це сьогодні. Тому що в ціні кожного товару буде закладено збільшення ціни на пальне”, – наголосила вона.

За її словами, влада має пошукати додаткові ресурси в бюджет серед ігорного бізнесу та нелегального ринку сигарет.

“Чи є це єдиний ресурс? Тому що – я впевнена – будуть говорити, так це ж гроші в державний бюджет, вони будуть використані на армію. Але якщо вже говорити про європейські директиви, то якраз європейська директива щодо ставки акцизного податку на тютюнові вироби вже давно вимагає збільшити його на 30%. Навіть для боротьби з контрабандою цигарок. І якщо уряд цього зараз не зробить, він втратить 32 мільярди гривень”, – зазначила Ніна Южаніна.

“Друге велике джерело – організатори азартних ігор. 3,5 роки як легалізовані азартні ігри. Минулого року вони пішли на домовленість з владою і заплатили частину в бюджет. Але є розрахунки, я звернулася до Рахункової палати, щоб перевірили несплату в попередні роки, яка складає 23 мільярди гривень. Візьміть їх в бюджет, і це будуть гроші, які не нашкодять економіці, а дадуть додаткові можливості для фінансування Збройних Сил”, – додала вона.

“Я вважаю, що якщо зараз не побояться і бізнес, і суспільство заявити про те, що вони не погоджуються, надати свої розрахунки; експерти спрацюють з урядом –  уряд, я впевнена, має скасувати ці ініціативи й навіть не вносити їх в зал парламенту. Тому що збільшення акцизу на паливо буде мати кумулятивний негативний ефект в економіці”, – підсумувала народна депутатка.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua