ІСІ отримує доходи від операцій з майбутнім об’єктом нерухомості – особливості оподаткування

1 хв читати

Визначення активів інституту спільного інвестування (ІСІ) надано Законом № 2600-IX, яким внесено зміни у п. 141.6 ст. 141 ПКУ. Це сформована (оплачена) за рахунок коштів спільного інвестування сукупність майна, корпоративних прав, нерухомості (в тому числі, у вигляді неподільного об’єкта незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості та/або подільного об’єкта незавершеного будівництва), майнових прав і вимог та інших активів.

Тобто, на відміну від попередньої редакції п. 141.6 ст. 141 ПКУ, у ньому для цілей застосування податкової пільги з податку на прибуток підприємств для ІСІ надано окреме визначення активів ІСІ, яке є аналогічним визначенню цього терміну, наведеному у Законі № 5080-VI «Про інститути спільного інвестування» та зміненому згідно з приписами Закону № 2518-IX шляхом додавання до визначення таких активів об’єктів незавершеного будівництва, майбутніх об’єктів нерухомості та спеціальних майнових прав на них.

Тому доходи, отримані ІСІ від здійснення операцій з об’єктами незавершеного будівництва/майбутнього об’єкта нерухомості, звільнятимуться від оподаткування податком на прибуток підприємств у разі, якщо такі об’єкти сформовані за рахунок коштів спільного інвестування.

За матеріалами ДПСУ

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua