Правила надсилання «листів щастя» водіям змінюються

Верховна Рада прийняла Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов”, який скасовує необхідність надсилання на поштову адресу порушника постанов про адмінправопорушення, за якими вже сплачений штраф.

Закон вносить зміни до статей 279-1 та 291 Кодексу: постанова про накладення адміністративного стягнення надсилається порушнику рекомендованим листом із повідомленням лише у разі, якщо вона не була виконана шляхом сплати штрафу протягом 15 робочих днів з дня її винесення. Підставою набрання постановою законної сили вважатиметься в тому числі її виконання, тобто сплата штрафу.

Проблематика та причини ухвалення змін наступні. Для порушників, які сплачують штраф у перші 10 днів, діє 50% знижка, тому абсолютна більшість автолюбителів, не чекаючи «листів щастя», у перші дні після порушення виконують винесені постанови та оплачують штрафи. Водночас, згідно з нині чинними положеннями Кодексу, оригінал постанови про притягнення до адмін.відповідальності незалежно від погашення штрафу обов’язково надсилається на поштову адресу власника транспортного засобу, що належить користувачу (водію). Тобто водії після оплати штрафу та виконання відповідної постанови через деякий час отримують цю саму постанову знову, і в ній не зазначається, що штраф уже оплачено, тому деякі громадяни навіть оплачують штраф ще раз. Окрім того, на друк та відправку оригіналу постанови витрачаються ресурси.