Німеччина закликала Іран до переговорів зі США та відкриття Ормузької протоки

post-img

1 хв читати

Міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль провів розмову з очільником МЗС Ірану Аббасом Аракчі та закликав Тегеран до конструктивних переговорів зі Сполученими Штатами та країнами Близького Сходу.

Про це Вадефуль повідомив у соцмережі X.

Головною темою розмови стала необхідність завершення війни та відновлення безпечного судноплавства через стратегічно важливу Ормузьку протоку.

Берлін закликає до переговорів

За словами Вадефуля, Іран має розпочати «справді конструктивні» переговори зі своїми близькосхідними сусідами та США, які могли б сприяти завершенню війни.

Окремо глава німецького МЗС наголосив на необхідності розблокування Ормузької протоки.

«Ормузька протока має бути безумовно відкрита і забезпечувати вільну та безпечну навігацію для усіх», — заявив Вадефуль.

США шукають можливість виходу з війни

Раніше ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп готувався оголосити про «перемогу» над Іраном. Водночас Тегеран нібито висунув жорсткіші умови для відновлення руху суден через Ормузьку протоку.

Також, за інформацією медіа, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США у розмовах із радниками американського президента закликав шукати шляхи виходу з війни з Іраном та застерігав від подальшої ескалації.

На цьому тлі дипломатичні контакти з Тегераном активізуються, а питання відновлення безпечного судноплавства через Ормузьку протоку залишається одним із ключових.

author-img

Черкасець Маріанна

Журналіст видання Femida.ua