Світовий банк погіршив прогноз зростання економіки України на 2026 рік
/ 10 Квітня 2026 14:47
1 хв читати
Світовий банк знизив прогноз економічного зростання України у 2026 році з 2% до 1,2%, вказуючи на посилення негативних факторів впливу на економіку.
Згідно з оновленим прогнозом, ключовими причинами уповільнення стали значні пошкодження енергетичної та промислової інфраструктури, перебої в постачанні, дефіцит робочої сили та загальна економічна невизначеність. Попри військові витрати та інвестиції у відновлення, їх виявилося недостатньо для компенсації слабких результатів в інших секторах.
У Світовому банку зазначають, що подальші перспективи економіки України безпосередньо залежать від тривалості бойових дій та стабільності міжнародної фінансової підтримки. Водночас за сприятливих умов — зокрема припинення війни та активної відбудови — у 2027 році зростання може прискоритися до 4%.
Втім навіть у такому сценарії економіка залишатиметься під тиском наслідків руйнування інфраструктури, кадрового дефіциту та високого рівня невизначеності.