Україна попередила Білорусь про «руйнівні наслідки» у разі вступу у війну

post-img

2 хв читати

Україна уважно стежить за спробами росії втягнути Білорусь у повномасштабну війну та готова до негайної відповіді у разі будь-якої атаки з півночі.

Про це під час засідання Ради Безпеки ООН у Нью-Йорку заявив постійний представник України при ООН Андрій Мельник.

За словами дипломата, Київ фіксує дедалі активніші дії Кремля, спрямовані на використання території Білорусі у військових цілях.

– Ми уважно стежимо за діями росії, спрямованими на подальше втягування Білорусі в агресію проти України. Це ще одна тривожна загроза, на яку необхідно звернути увагу Радбезу ООН, – наголосив Мельник.

«Режим Лукашенка втрачає суверенітет»

Представник України заявив, що режим Олександра Лукашенка фактично дозволив росії використовувати білоруську територію, військову інфраструктуру та повітряний простір для реалізації своїх воєнних планів.

За словами Мельника, Кремль поступово інтегрує Білорусь у власну військову стратегію через спільні навчання, мобілізаційні заходи та розміщення сучасних ракетних комплексів, зокрема пов’язаних із ядерним компонентом.

Українська сторона вважає, що це створює нові ризики не лише для України, а й для всієї системи європейської безпеки.

Україна готова діяти за Статтею 51 Статуту ООН

Водночас Київ сподівається, що Мінськ не наважиться на прямий вступ у війну. Однак у разі атаки Україна реалізує своє право на самооборону відповідно до Статті 51 Статуту ООН.

– Будь-яка атака з півночі викличе негайну і рішучу відповідь, а режим у Мінську стикнеться з руйнівними наслідками, – заявив Андрій Мельник.

Український дипломат також закликав міжнародну спільноту посилити тиск на Росію та Білорусь для недопущення нової ескалації війни.

Україна готується до можливих загроз

Напередодні командувач Сил безпілотних систем ЗСУ Роберт «Мадяр» Бровді заявив, що українські військові готові не лише до нових повітряних атак РФ, а й до потенційного вступу Білорусі у війну на боці Росії.

За його словами, у Силах безпілотних систем уже визначено перші 500 стратегічних цілей на території Білорусі у разі ескалації.

Раніше також повідомлялося, що росія розглядає можливість нових атак на північні регіони України з території Білорусі та Брянської області рф. У відповідь Україна посилює оборону північного напрямку та готує превентивні заходи безпеки.