Уряд повністю скасував обмеження на виїзд за кордон для жінок-посадовиць
/ 20 Травня 2026 11:30
2 хв читати
Нові правила перетину кордону набрали чинності з 20 травня
В Україні офіційно скасували обмеження на перетин державного кордону для всіх жінок, які працюють в органах державної влади, місцевого самоврядування, судах та державних підприємствах.
Відповідні зміни набрали чинності 20 травня після ухвалення Кабінетом Міністрів постанови №623 від 15 травня 2026 року, якою внесено зміни до Правил перетину державного кордону, затверджених постановою №57.
Що змінилося
Згідно з новими правилами, обмеження щодо виїзду за кордон більше не застосовуються до жінок незалежно від займаних посад чи рівня державної служби.
Йдеться про працівниць:
- органів державної влади;
- органів місцевого самоврядування;
- державних підприємств;
- судової системи.
У Державній прикордонній службі повідомили, що нову норму вже почали застосовувати під час прикордонного контролю в пунктах пропуску.
Що заявила Юлія Свириденко
Про рішення уряду 15 травня повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.
«Уряд скасовує обмеження на перетин кордону для всіх жінок без винятків, незалежно від займаних посад в органах державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємствах та судах», — зазначила вона.
Раніше зміни стосувалися не всіх
Перед цим Кабмін уже вносив зміни до правил виїзду за кордон постановою №587. Тоді порядок перетину кордону спростили лише для окремих категорій жінок-посадовиць.
Водночас попередні нововведення не поширювалися на жінок, які обіймали ключові керівні посади в органах влади, місцевого самоврядування та державних підприємствах.
Тепер же уряд повністю скасував такі обмеження для всіх жінок без винятків.