Онлайн-висновок про транскордонне перевезення відходів Зеленого переліку – відтепер офіційний документ

КМУ затвердив Порядок реалізації експериментального проекту щодо надання в електронній формі висновків про транскордонне перевезення відходів, які включені до Зеленого переліку.

Відтепер суб’єктам господарювання не потрібно витрачати час на поїздки до Міндовкілля. Адмінпроцедуру можна пройти онлайн та отримати електронний висновок, який має однаковий статус із паперовим варіантом.

Що це дає бізнесу:

  • зручність та прозорість взаємодії із державою;
  • скорочення строків розгляду звернень – із 30 до 10 днів;
  • уникнення випадків відмов у видачі висновку через допущення технічних помилок;
  • автоматичне внесення інформації до реєстру, з якого за необхідності легко отримати потрібний витяг;
  • уникнення непрямих витратах (на відрядження, папір, друк, консалтинг).

Для держави реалізація такого проекту дозволяє оптимізувати та підвищити якість надання адміністративних послуг, впорядкувати процедури, відстежувати повний життєвий цикл відходів – від їх утворення до перевезення, моніторити та контролювати обсяги і види відходів, які перетинають кордон.

Висновок про транскордонне перевезення відходів Зеленого переліку – це одна з наймасовіших послуг Міндовкілля. Щороку до відомства надходить більше 5 тис. звернень щодо отримання такого висновку. Цей висновок видається при ввезенні/вивезенні через кордон відходів, які є безпечними для людей та довкілля. Це товари та речовини, які вже були у вжитку (одяг секонд-хенд, макулатура, б/у шини для автомобілів тощо). На ЕкоСистемі перевізникам можна отримати висновок онлайн.