5 інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику – що пропонує уряд?

post-img

1 хв читати

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час презентації Всеукраїнської економічної платформи «Зроблено в Україні», яка започаткована Президентом Володимиром Зеленським, зауважив, що «це принципово новий механізм комунікації з підприємцями».
Глава Уряду зазначив, що не йдеться про обмеження для іноземних товарів. Натомість мова про стимули, які допоможуть українським підприємцям зайняти свої ніші на внутрішньому ринку та вийти на ринки зовнішні. Зокрема, Уряд найближчим часом планує задіяти низку інструментів допомоги вітчизняному товаровиробнику.

1.Публічні закупівлі. 

«Будемо розширювати перелік категорій товарів, що мають закуповуватися у локального виробника. Зокрема йдеться про розширення локалізації на оборонні закупівлі», — підкреслив Денис Шмигаль.

2. Компенсації.

У держбюджет на 2024 рік закладено 1 млрд грн на компенсацію коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва. У перспективі це може створити 9 тис. нових робочих місць та згенерувати до 1,5 млрд грн податків у бюджет. «Бачимо, що ця програма є затребуваною — маємо вже 4 тис. заявок. Тому плануємо поширити такий же механізм на всю техніку, що вироблена в Україні. На спеціальну і будівельну, комунальну техніку тощо. Також це має стати стимулом, що вдихне нове життя в український автопром».

3. Адаптація вже діючих державних програм підтримки під цілі платформи «Зроблено в Україні».

Наприклад, за програмою єВідновлення майже 44 тис. українських родин потребуватимуть будівельних матеріалів і важливо, щоб вони купували саме українську продукцію. Для цього буде скориговано відповідний порядок надання компенсацій. Щодо Програми кредитування «5-7-9»: «Будемо робити ставку на інвестиційний компонент, на фінансування придбання основних засобів українських виробників. Запропонуємо пільгову кредитну ставку 5% тим, хто купуватиме саме українське обладнання».

4. Гранти українським виробникам єРобота.

5. Стимулювання споживчого попиту. 

Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд уже ухвалив постанову про популяризацію товарів українського виробництва. Затверджено знак маркування бренду «ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ», який виділить товари, вироблені національним виробником, серед усіх інших. «Сумарний прогнозований ефект зростання споживчого попиту — це +0,14% до ВВП, це понад 22 тис. нових робочих місць, це понад 4 млрд грн додаткових надходжень до бюджету», — відзначив Денис Шмигаль.

author-img

Femida.ua

редакція Femida.ua